Prie „Iniciatyvos fondo“ ir LR Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamos jaunimo fizinio aktyvumo didinimo programos „Judėti sveika 2012“, kurios metu dvi savaites Lietuvos moksleiviai žingsniamačio pagalba seks ir fiksuos kasdien nueinamą atstumą, prisijungė ir socialinių naujienų portalas Mama.lt.
„Šiuo metu yra problema ne tik su vaikų bei suaugusiųjų fiziniu aktyvumu. Ko gero, didesnė problema yra ta, kad vaikus vis sunkiau sudominti kažkuo užsiimti: jiems reikia įrodyti, kad vykdoma veikla teikia naudą, jiems reikia parodyti tikslą ir nustatyti siekiamą rezultatą.
Manau, kad žingsniamačio projektas – labai puiki priemonė sudominti vaikus. Pirmiausia, vaikams patinka bet kokie nauji prietaisai, kuriuos jie patys gali reguliuoti. Skaičiukų didėjimas žingsniamatyje – tai ir pramoga, ir užsibrėžto tikslo siekimas. O ką jau kalbėti apie tai, kad tai puiki pramoga ir proga parungtyniauti su kitais vaikais – bendramoksliais, bendraamžiais, o gal net ir su mama bei tėčiu. Taigi, žaisdami jie gali išsiugdyti naujus įgūdžius gyventi aktyviau“, – sakė portalo Mama.lt projektų vadovė Giedrė Mažeikienė.
Registruokitės portale Mama.lt ir sukurkite savo dienoraštį apie tai, kaip jums sekasi vaikščioti su žingsniamačiais. Dienoraščius bus galima iliustruoti nuotraukomis, net piešinėliais, laukiami įspūdžiai apie tai, kaip pasikeitė gyvenimas pradėjus skaičiuoti nužengtus žingsnius. Daugiausiai dėmesio susilaukę įrašai bus apdovanoti Mama.lt įsteigtais prizais. Mama.lt dienoraščius galite rasti čia http://www.mama.lt/bendruomene/blogai
Diskusijoms apie žingsniamačių naudą ir vaikų fizinį aktyvumą skirta tema Mama.lt forume:http://www.mama.lt/forumas/getTopic/17784/zingsniamatis
Kelkite nuotraukas ant Facebook Mama.lt klubo sienos [http://www.facebook.com/mama.lt.klubas] ir pasigrožėkite, kaip kiti vaikai vaikšto su žingsniamačiais. Arba siųskite nuotraukas el. paštu info@mama.lt. Jos visos bus publikuotos Mama.lt straipsnyje ir Facebook Mama.lt klube.
Programos „Judėti sveika 2012“ metu bus siekiama įvertinti vidutinį jauno žmogaus fizinį aktyvumą, dalyviams išdalinant 1 tūkst. žingsniamačių. Dvi savaites truksiančio žingsniavimo metu bus stebimas moksleivių nueitas atstumas, o pagal kasdien pateiktus duomenis analizuojamas jų fizinio aktyvumo lygis.
Programos dalyvių registracija prasidėjo rugsėjo dešimtąją dieną. Iš viso bus išdalyta tūkstantis žingsniamačių, po 100 kiekvienam regionui.