Baigėsi programa „Sugaukime rytojų 2008“

Baigėsi programa „Sugaukime rytojų 2008“

„Iniciatyvos fondas“ įgyvendindamas iniciatyvos skatinimo programą „Sugaukime rytojų 2008“ Alytaus, Tauragės ir Utenos apskrityse įvertino visus gautus projektus ir atrinko geriausiuosius.

Atsižvelgiant į panašius daugelio projektų keltus tikslus ir pasiektus rezultatus Alytaus ir Tauragės apskrityse numatytas prizas buvo padalintas į dvi dalis.

Alytuje geriausiais pripažinti Alytaus Dzūkijos vidurinės mokyklos klubo „Visiems“ įgyvendintas projektas „Rūšiuok“ ir Alytaus „Drevinuko“ darželio-mokyklos projektas „Žemė – mūsų namai“. Abu projektai buvo skirti aplinkos apsaugos temai ir skatino didinti sąmoningumą bei mokyti rūšiuoti šiukšles.

Tauragėje geriausiais pripažinti Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos projektas „Saugokime gamtą“, kurio tikslas buvo paskatinti vairuotojus nestatyti automobilių ant žolės ir Tauragės Sartininkų pagrindinės mokyklos projektas „Gerbkime ir mylėkime senąją kartą“, kuriuo buvo siekiama parodyti rūpestį pagyvenusiais ir šilumos stokojančiais žmonėmis.

Įvertinęs Utenos apskrityje pateiktus projektus, juose keliamus tikslus ir nurodytas reikmes, už siekį pasirūpinti vaikų saugumu „Iniciatyvos fondas“ apskričiai skirtą prizą nusprendė paskirti Utenos mokyklai – vaikų darželiui „Saulutė“.

Programa „Sugaukime rytojų 2008“ truko nuo š.m. pavasario iki spalio pabaigos.

Programos dalyviai turėjo inicijuoti, suplanuoti ir įgyvendinti socialinės arba aplinkosauginės srities veiksmą, kuris lemtų pokyčius ir prisidėtų prie pasirinktos problemos sprendimo. Spalio mėnuo buvo paskelbtas „Iniciatyvos mėnesiu“.

Programos dalyviai dažniausiai įgyvendino aplinkosauginius projektus. Beveik trečdalis projektų buvo socialiniai. Dalis projektų nurodyti kaip ir aplinkosauginiai, ir socialiniai vienu metu.