Dalis padovanotų knygų perduotos bausmių vykdymo sistemai

Dalis padovanotų knygų perduotos bausmių vykdymo sistemai

Knygnešio dienos, kurią minime kovo 16 d., išvakarėse „Iniciatyvos fondas“ bausmių vykdymo sistemai padovanojo per 1000 grožinės literatūros knygų. Knygos, pagal poreikį, atiteks pataisos namų ir tardymo izoliatorių bibliotekoms.

„Ši iniciatyva – tai projektas, kuriuo siekta surinkti ir padovanoti kuo daugiau knygų Lietuvos bibliotekoms bei paskatinti žmones skaityti, Per daugiau nei 2 savaites „Iniciatyvos fondas“ surinko per 6 tūkst. knygų, kurių dauguma buvo skirta Lietuvos viešosioms bibliotekoms. Dalį knygų buvo nutarta pasiūlyti skaityti nuteistiesiems. Jiems atiteko šiek tiek senesnio leidimo literatūra, tačiau tikrai vertinga ir įdomi“, – teigia projekto koordinatorė Inga Smirnovienė.

Be grožinės literatūros „Iniciatyvos fondas“ padovanojo knygų ir apie etiketą, namų ir buities tvarkymą, tarpusavio santykius, pykčio valdymą.

„Geros, tinkamos knygos paskatina žmogų augti, tobulėti, skaidrina sielą, šviesina mintis. Mums svarbu, kad nuteistasis, išėjęs į laisvę kurtų, o ne griautų, kad gyventų dorai ir tvarkingai, kad, anot poeto Justino Marcinkevičiaus, pradėtų naują gyvenimo rievę,“ – padėkos žodį už dovanotas knygas tarė Kalėjimų departamento direktorius Saulius Vitkūnas.

Lietuvoje šiuo metu yra netoli 9 tūkst. nuteistųjų ir suimtųjų. Ir nors teisės aktai numato, kad vienam bausmę atliekančiam asmeniui būtų skirta ne mažiau 5 knygų, tačiau įvairių projektų ir geros iniciatyvos dėka kiekvienoje įkalinimo įstaigoje veikiančiose bibliotekų lentynose yra apie 200 tūkst. įvairių knygų