Gyventojai bibliotekoms padovanojo per 6,4 tūkst. knygų

Gyventojai bibliotekoms padovanojo per 6,4 tūkst. knygų

„Invaldos“ grupei priklausantis „Iniciatyvos fondas“ įgyvendino 2009 m. pabaigoje pradėtą socialinės iniciatyvos projektą, kuriuo siekta surinkti ir padovanoti kuo daugiau knygų Lietuvos bibliotekoms. Per beveik 2 savaites trukusį knygų rinkimą surinkta beveik 6,4 tūkst. knygų, projekto organizatoriai papildomai bibliotekos padovanos dar apie 1 tūkst. visiškai naujų lietuviškų knygų.

Kol kas projektas organizuotas Vilniuje, tačiau, atsižvelgiant į didelį aktyvumą ir geranoriškumą, svarstoma galimybė jį tęsti, išplečiant knygų rinkimą ir kituose miestuose.

„Toks didelis aktyvumas maloniai nustebino. Kai kurie žmonės knygas dovanojo net dėžėmis, gavome knygų ir iš Lietuvos rašytojų, poetų, jų šeimų. Gausus šio projekto dalyvių skaičius rodo, kad geriems ir prasmingiems darbams reikia tik geros valios bei iniciatyvos“, – sakė projekto koordinatorė Inga Smirnovienė.

Anot jos, nemažai padovanotų knygų yra tarybinių metų leidimo. „Todėl tęsdami programą raginsime žmones dovanoti daugiau naujesnių knygų – norėtume prisidėti, kad Lietuvos bibliotekose būtų kuo naujesnės ir tikrai vertingos knygos“, – sakė I. Smirnovienė.

Projekto metu 77 proc. visų padovanotojų knygų yra lietuvių kalba, 12 proc. – rusų, likusias sudaro anglų, lenkų, vokiečių ir skandinavų knygos. 45 proc. visų knygų yra iki 1989 metų leidimo, 34 proc. – 1990-1999 metų leidimo ir 21 proc. – 2000-2009 metų leidimo.

Surinktos knygos per sausio mėnesį pasieks savivaldybių viešąsias bibliotekas.

2009 metais naujoms viešųjų bibliotekų knygoms įsigyti finansavimas siekė 3,2 mln. litų – tai beveik 3 kartus mažiau nei buvo skirta 2008-aisiais (8,7 mln. litų).

Per 2008-uosius bibliotekose apsilankė beveik 26 mln. lankytojų. Statistiškai beveik kas antras Lietuvos gyventojas yra kokios nors bibliotekos skaitytojas.

Kelis pastaruosius metus „Iniciatyvos fondas“ įgyvendino iniciatyvos skatinimo programas, kuriomis siekta skatinti aktyvumą ir bandyti spręsti aktualias konkrečios vietovės problemas.