Į masinę mankštą įsiliejo beveik 112 tūkstančių vaikų, jaunuolių ir jų auklėtojų

Į masinę mankštą įsiliejo beveik 112 tūkstančių vaikų, jaunuolių ir jų auklėtojų

Šalies ugdymo įstaigose pasibaigė masinės mankštos, skirtos jaunų žmonių fiziniam aktyvumui skatinti, akcija. Naujausiais duomenimis, masinėje mankštoje „Augsiu aktyvus 2011″, įvykusioje šiandien 11 val., dalyvavo beveik 112 tūkst. auklėtinių ir pedagogų iš 711 Lietuvos darželių, mokyklų ir gimnazijų.

Pasak „Iniciatyvos fondo” programų koordinatorės Ingos Smirnovienės, toks gausus dalyvių skaičius pranoko visus organizatorių lūkesčius. „Džiaugiamės aktyviais dalyviais ir esame dėkingi tiek jiems, tiek jų mokytojams už vieningumą ir norą jungtis prie masinės mankštos. Norime tikėti, kad toks aktyvus dalyvavimas masinėje mankštoje turės įtakos jaunimui palaipsniui keisti gyvenimo būdą į aktyvesnį, paskatins susimąstyti apie sveikesnę mitybą”, – sakė I. Smirnovienė.

Daug didesnis nei tikėtasi dalyvių skaičius parodė, kad pati fizinio aktyvumo mažėjimo problema yra labai aktuali, o pasirinkta akcijos forma – masinė mankšta – buvo tinkama. Pakako mažo postūmio, kad ugdymo įstaigos ir jų auklėtiniai noriai prisijungtų prie akcijos. Akcijos organizatoriai tikisi, kad nuoseklus darbas paskatins tęstinius procesus, kurie sukels teigiamus pokyčiui formuojant palankų požiūrį į sveiką ir aktyvią gyvenseną.

Programos „Augsiu aktyvus 2011″ dalyviai taip pat rengia „Pažadų gyventi aktyviai sąrašą”, kurį kiekviena įstaiga savanoriškai pasikabins savo patalpose ir su savo auklėtiniais pažadės jo laikytis.

„Pažadų gyventi aktyviai sąraše”, kurį mokykla, gimnazija ir darželis nutaria taikyti pas save, mokinių pažadai į darželį, mokyklą arba gimnaziją bei namo eiti tik pėsčiomis, be rimtos priežasties nepraleisti nei vienos kūno kultūros pamokos, ne mažiau kaip 3-4 kartus per savaitę laisvalaikiu žaisti judrius žaidimus, stengtis ne mažiau nei 1 val. kas dieną pabūti gryname ore, pasirinkti bent vieną iš sportavimo būdų (bėgiojimas, plaukimas, važiavimas dviračiu, krepšinis, futbolas ir t.t.t.t.) ir reguliariai juo užsiimti. Mokiniai taip pat noriai pažada stengtis aktyviai dalyvauti savo klasės, mokyklos, gimnazijos ar bendruomenės klausimų sprendime, nebūti abejingi juos supančiai aplinkai, sužinoti kasdien kažką nauja.

Gausiausiu auklėtinių skaičiumi prie šiandien vykusios masinės mankštos prisijungė Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla (apie 1200 dalyvių), Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija (apie 1010 dalyvių), Šilutės Pamario pagrindinė mokykla (apie 1000 dalyvių), Biržų „Aušros” vidurinė mokykla (apie 1000 dalyvių), Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla (apie 1000 dalyvių).

Jauniausias masinės mankštos „Augsiu aktyvus 2011″ dalyvis yra iš Šilutės lopšelio darželio „Ąžuoliukas” – jam 1 metukai. Kai kuriose švietimo įstaigose kartu su auklėtiniais masinėje mankštos dalyvaus jų mokytojai bei kiti darbuotojai. Vyriausiam masinės mankštos dalyviui 77 metai.

Duomenys apie faktinį dalyvių skaičių paaiškės tik suvedus galutinius rezultataus. Akcijoje dalyvavusios ugdymo įstaigos rengia ataskaitas ir vaizdinę medžiagą apie mankštos masiškumą. Vadovaujantis mokyklų, darželių, gimnazijų pateiktais duomenimis, bus renkami aktyviausi ir išradingiausi ugdymo įstaigų kolektyvai, duomenys apie akcijos masiškumą bus teikiami rekordus registruojančiai agentūrai „Factum”, vaikų rašiniai, piešiniai, fotografijos bei filmuota medžiaga bus naudojama aktyvią ir sveiką gyvenseną propaguojančios vaizdinės medžiagos gamybai.