Į masinę mankštą kvietė gerumo ambasadorius ir trys jo vaikai

Į masinę mankštą kvietė gerumo ambasadorius ir trys jo vaikai

Panevėžio „Saulėtekio” progimnazijos septintokė Urtė Povilauskaitė praėjusį penktadienį ugdymo įstaigose vykusios masinės mankštos metu tapo jos lankomos mokyklos įžymybe. Mergaitė buvo pakviesta vadovauti jos mokykloje vykusiai masinei mankštai, nes būtent Urtės, dviejų jos brolių ir tėčio balsas pastarąsias savaites radijo eteryje ragino šalies vaikus ir jaunimą dalyvauti sveikos gyvensenos skatinimo akcijoje.

VšĮ „Iniciatyvos fondas” programos „Augsiu aktyvus 2011″ masinės mankštos reklaminį klipą įgarsinti pakvietė žinomą Panevėžio teatro „Menas” aktorių ir režisierių Andrių Povilauską, o vaikų ir paauglių vaidmenims buvo pakviesti aktoriaus vaikai: penkiolikmetis Matas, kuris mokosi Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimanazijoje, dvylikametė Urtė, „Saulėtekio” progimnazijos moksleivė ir šešiametis Pijus, Panevėžio rajono Piniavos darželyje-mokykloje lankantis parengiamąją klasę.

Prie masinės mankštos prisijungė 100 Piniavos darželio-mokyklos auklėtinių ir pedagogų, o „Saulėtekio” progimnazija į akciją įsiliejo net 670 moksleivių būriu.

„Apsisprendus akcijos populiarinimui kurti audio klipą ir parengus jo scenarijų beveik nekilo klausimų, ką kviesti klipui įgarsinti. Andrius Povilauskas kaip vaikams skirtų spektaklių režisierius tiko idealiai, o jo labai išradingi ir drąsūs vaikai dažnai padeda tėčiui įgyvendinti kūrybinius sumanymus”, – priešistorę pasakojo VšĮ „Iniciatyvos fondas” programų koordinatorė Inga Smirnovienė.

Nesnausti ir dalyvauti mankštoje jaunieji aktoriai kvietė noriai, minutės trukmės klipo įrašymas garso įrašų studijoje truko pusantros valandos, be garso režisieriaus darbo. Šį klipą artėjant masinei mankštinimosi akcijai transliavo programos „Augsiu aktyvus 2011″ informacinis partneris Lietuvos radijas bei jaunimo mėgiama radijo stotis „Power Hit Radio”.

Andrius Povilauskas yra vienas ir populiariausių ir perspektyviausių Panevėžio aktorių bei režisierių, teatre “Menas” dirba nuo 1997 metų. Žiūrovai jau turėjo galimybės įvertinti jo režisuotus spektaklius vaikams „Paklauskim mėnulio”, „Eilėraštėliai iš pašto dėžutės”, „Ne kiekvienam lemta turėti ilgą nosį”.

Ypatingo įvertinimo sulaukė Andriaus Povilausko ir jo kolegos Vidmanto Fijalkausko projektas, įgyvendintas drauge su Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniais – spaktaklis „Kelionė į žvaigždes”. Šio socialinio spektaklio premjera įvyko 2010 metais, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuoto projekto „Stop skurdui” finaliniame renginyje. Aktoriui ir režisieriui Andriui Povilaičiui tada buvo suteiktas gerumo ambasadoriaus titulas.

Kaip jau buvo skelbta, įgyvendinant VšĮ „Iniciatyvos fondas” sveikos gyvensenos propagavimo programą „Augsiu aktyvus 2011″, praėjusį penktadienį 711 šalies ugdymo įstaigų vykusioje mankštoje, preliminariais duomenimis, dalyvavo apie 112 tūkstančių dalyvių. Faktinis dalyvių skaičius vis dar tikslinamas. Susumavus galutinius duomenis bus siekiama registruoti Lietuvos rekordą.