Iniciatyvos parodoje eksponuojamos pieštos Lietuvos problemos

Iniciatyvos parodoje eksponuojamos pieštos Lietuvos problemos

Gruodžio pabaigoje Vilniuje, IBC verslo centre (Šeimyniškių g. 3) atidaryta moksleivių piešinių paroda, kurioje eksponuojami „Iniciatyvos fondo“ rengto jaunimo iniciatyvos ugdymo projekto laureatų darbai.

Pasak „Iniciatyvos fondo“ direktorės Ingos Smirnovienės, moksleiviai piešiniuose daugiausiai nagrinėjo aplinkos apsaugos ir socialines problemas, tarp kurių – emigracijos, šeimos vertybių saugojimo, narkomanijos, augintinių globojimo klausimai. Piešiniais moksleiviai taip pat stengėsi atkreipti dėmesį į amatų išsaugojimo ir kultūros puoselėjimo problemas.

Piešinius galėjo piešti 5–8 klasių Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai. Daugiausiai darbų atsiuntė Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Skuodo ir Šiaulių moksleiviai.

„Iniciatyvos ugdymo projektu jaunus žmones siekėme paskatinti susimąstyti apie asmeninės ir kolektyvinės iniciatyvos prasmę“, – sako I.Smirnovienė.

Jaunimo iniciatyvos skatinimo projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių parlamentu ir Lietuvos moksleivių laikraščiu „Mokyklos frontas“.

Projekto dalyviai rašydami rašinius ar piešdami piešinius turėjo atskleisti aktualias visos šalies, regiono ar bendruomenės ekonomines, socialines, aplinkosaugos ar kultūros problemas. Atskiros klasės ar mokyklos savanoriškai rengė iniciatyvos renginius.

Iniciatyvos piešinių paroda IBC verslo centre bus atidaryta iki kitų metų sausio 10 d.