Lietuvai aktualias problemas bandys atskleisti moksleiviai

Lietuvai aktualias problemas bandys atskleisti moksleiviai

Šalies moksleiviai turės galimybę pademonstruoti savo įžvalgumą ir piešiniais arba rašto darbais atskleisti pasirinktą Lietuvos ekonominę, socialinę, aplinkos apsaugos ar kultūros problemą. VšĮ „Iniciatyvos fondas“, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių parlamentu ir Lietuvos moksleivių laikraščiu „Mokyklos frontas“, š.m. rudenį įgyvendina jaunimo iniciatyvos ugdymo projektą „Sugauk rytojų“.

„Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnių, o aktyvesnis, žingeidesnis ir opius klausimus įžvelgti gebantis jaunimas gali prisidėti prie geresnės ir turtingesnės mūsų šalies ateities. Šiuo pirmuoju projektu „Iniciatyvos fondas“ siekia paskatinti susimąstyti apie asmeninių pastangų ir iniciatyvos reikšmę atskiros bendruomenės ar visos visuomenės gyvenime“, – sako „Iniciatyvos fondo“ direktorė Inga Smirnovienė.

Po pirminės atrankos mokyklose, į finalą patekusius moksleivių darbus vertins Lietuvos banko, Informacinės visuomenės komiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos laisvosios rinkos instituto, Investuotojų forumo, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Jungtinių Tautų vystymo programos biuro, Pilietinės visuomenės instituto, AIESEC aukščiausieji vadovai arba atstovai, taip pat kiti žinomi Lietuvos švietimo ir kultūros veikėjai.

Iniciatyvos skatinimo projektas bus įgyvendinamas visose Lietuvos vidurinėse mokyklose ir gimnazijose. Kūrinius galės kurti 5–12 klasių moksleiviai. Spalio mėnesį mokyklos taip pat kviečiamos savanoriškai paskelbti „Iniciatyvos mėnesiu“ ir parodyti iniciatyvą atkreipiant dėmesį į mokyklos ar bendruomenės problemas bei pamėginant jas spręsti.

Švietimo valdymo informacinės sistemos duomenimis, 2006-2007 m. Lietuvoje fiksuota 414 vidurinių mokyklų ir 126 gimnazijos, kuriose iš viso mokosi daugiau kaip 342 tūkstančiai moksleivių.