Lietuvos bibliotekoms – knygos iš asmeninių bibliotekų

Lietuvos bibliotekoms – knygos iš asmeninių bibliotekų

„Invaldos“ grupei priklausantis „Iniciatyvos fondas“, jau trečius metus iš eilės organizuojantis įvairius socialinės iniciatyvos projektus, šiemet skatina dalintis asmeninėmis knygomis su Lietuvos bibliotekų lankytojais.

„Net ir sudėtingu metu ne tik galima, bet ir būtina ieškoti galimybių prisidėti prie bendrų visuomenės poreikių. Šiais metais didesnį dėmesį nusprendėme skirti kultūrai ir švietimui bei drauge priminti apie asmeninės iniciatyvos svarbą“, – sakė projekto koordinatorė Inga Smirnovienė.

Anot jos, sumažėjus bibliotekų finansavimui siekiama prisidėti prie knygų fondo didinimo didžiausią dėmesį skiriant atokiausiems Lietuvos regionams ar didžiausią knygų stygių jaučiančioms bibliotekoms. Surinktas knygas planuojama perduoti savivaldybių viešosioms bibliotekoms, turinčioms 1287 filialus miesto ir kaimo vietovėse.

Šiais metais naujoms viešųjų bibliotekų knygoms įsigyti finansavimas siekė 3,2 mln. litų – tai beveik 3 kartus mažiau nei buvo skirta pernai (8,7 mln. litų). Per 2008-uosius bibliotekose apsilankė beveik 26 mln. lankytojų. Statistiškai beveik kas antras Lietuvos gyventojas yra kokios nors bibliotekos skaitytojas.

Atsižvelgiant į knygų kiekį, kurį pavyks surinkti iš darbuotojų, „Invalda“ pasirengusi skirti lėšų ir naujų knygų įsigijimui.

Iki gruodžio 10 dienos „Iniciatyvos fondas“ knygas rinks ir iš sostinės gyventojų.

Kelis pastaruosius metus „Iniciatyvos fondas“ įgyvendino iniciatyvos skatinimo programas, kuriomis siekta skatinti aktyvumą ir bandyti spręsti aktualias konkrečios vietovės problemas.