Masinė jaunimo mankšta “Augsiu aktyvus 2011“ pripažinta Lietuvos rekordu

Masinė jaunimo mankšta “Augsiu aktyvus 2011“ pripažinta Lietuvos rekordu

Masinė jaunimo mankšta „Augsiu aktyvus 2011″, vykusi šių metų spalio 21 d. 11 val. šalies ugdymo įstaigose, pripažinta Lietuvos rekordu. Rekordus registruojanti agentūra „Factum” šią mankštą, kuria siekta atkreipti jaunimo dėmesį į būtinybę gyventi aktyviau, pripažino masiškiausia mankšta. „Iniciatyvos fondo” organizuota akcija sutraukė 116 tūkst. dalyvių iš 730 šalies ugdymo įstaigų.

„Atlikus rekordui fiksuoti būtinus formalumus galima konstatuoti, kad Lietuvos rekordų sąrašas pasipildė dar vienu pasiekimu – masiškiausia mankšta. Tikrai sužavėjo dalyvių ir pedagogų entuziazmas, “- sakė rekordus registruojančios agentūros „Factum” atstovas Laimis Bratikas. „Factum” atstovas mankštą stebėjo Vilniaus vaikų lopšelyje darželyje „Pelėda”.

Rekordus registruojančios agentūros „Factum” atstovas Laimis Bratikas sakė, kad pasiektas rezultatas yra geras postūmis siekti daugiau. „Factum” Lietuvoje atstovauja pasaulio rekordų – Gineso – knygą leidžiančią Jungtinės Karalystės kompaniją „Guinness World Record”.

„Noriu paraginti vaikus mankštintis kiekvieną dieną, ir dar vieną kartą susirinkti bendrai mankštai, kurioje dalyvautų jau ne 730, o visos Lietuvos ugdymo įstaigos, taip pat – ir šalies aukštųjų mokyklų studentai”, – sakė L. Bratikas. Agentūros atstovas neatmetė galimybės, kad dar didesnė akcija galėtų mėginti pretenduoti į Gineso rekordų knygą.

Pasak „Iniciatyvos fondo” programų koordinatorės Ingos Smirnovienės, gausus dalyvių skaičius pranoko visus organizatorių lūkesčius. „Džiaugiamės aktyviais dalyviais ir esame dėkingi tiek jiems, tiek jų mokytojams už vieningumą ir norą jungtis prie masinės mankštos. Kartu tai liudija, kad pakanka nedidelio postūmio, jog aktuali problema būtų pradėta spręsti lengvai prieinamomis priemonėmis, o pagrindinis sėkmės veiksnys – socialinė iniciatyva, ugdymo įstaigų bendruomenių aktyvumas”, – sakė I. Smirnovienė.

Programoje „Augsiu aktyvus 2011″ dalyvavusių įstaigų kolektyvai ne tik mankštinosi, bet ir fotografavo, filmavo jų įstaigose vykusias akcijas, piešė piešinius ir rašė rašinius sveikos gyvensenos tema, kūrė ir pasitvirtino „Pažadų gyventi aktyviai sąrašus”. Iki šv. Kalėdų keliasdešimt įstaigų įvairiose nominacijose bus apdovanotos prizais.

VšĮ „Iniciatyvos fondas”, kurią 2007 m. įsteigė viena didžiausių investicinių bendrovių Lietuvoje „Invalda”, siekia skatinti socialinę iniciatyvą, organizuojant įvairias programas atskiroms visuomenės grupėms. Fondas vadovaujasi principu remti ne pavienes, bet rengti stambias integruotas programas, kurios skatintų atskiras tikslines grupes imtis savarankiškos iniciatyvos ir aktyviai prisidėti prie atsakingos ir darnios visuomenės kūrimo.

2007-2010 metais VšĮ „Iniciatyvos fondas” jau įgyvendino keturias socialinės iniciatyvos programas: „Sugaukime rytojų 2010″, „Knyga – pažinimo džiaugsmas. Dalinkimės”, „Sugaukime rytojų 2008″, „Sugauk rytojų 2007″. Programų metu buvo rengiamos medelių sodinimo akcijos, knygų rinkimo ir perdavimo šalies bibliotekoms akcijos, buvo vykdomi projektai, skatinantys savarankiškai spręsti konkrečios vietovės ar bendruomenės socialines ir aplinkosaugos problemas. Programa „Augsiu aktyvus 2011″ pranoko ankstesniąsias dalyvių skaičiumi ir aktyvumu.