Penktadienį vyksiančios masinės jaunimo mankštos dalyvių skaičius – beveik 110 tūkstančių

Penktadienį vyksiančios masinės jaunimo mankštos dalyvių skaičius – beveik 110 tūkstančių

Penktadienį, 11 val., įvyksiančios masinės mankštos dalyvių skaičius pasiekė beveik 110 tūkstančių – būtent tiek vaikų ir jaunuolių Lietuvos darželiuose, mokyklose ir gimnazijose pasijungs bendrai mankštai. Iš viso prie masinės mankštos jungtis pareiškė norą beveik 700 Lietuvos darželių, mokyklų ir gimnazijų. Programos „Augsiu aktyvus 2011″ tikslas – parodyti jaunimui fizinio aktyvumo svarbą kasdieniame gyvenime, paskatinti jaunus žmones keisti gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį.

Gausiausiu auklėtinių skaičiumi prie masinės mankštos prisijungs Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla (apie 1200 dalyvių), Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija (apie 1010 dalyvių), Šilutės Pamario pagrindinė mokykla (apie 1000 dalyvių), Biržų „Aušros” vidurinė mokykla (apie 1000 dalyvių), Šilalės Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vidurinė mokykla (apie 1000 dalyvių).

271 darželis, mokykla ir gimnazija prie masinės mankštos prisidės nuo 8 iki 99 auklėtinių skaičiumi, 249 įstaigose mankštinsis nuo 100 iki 199 auklėtinių, 80 įstaigų – nuo 200 iki 299 auklėtinių, 36 įstaigose – nuo 300 iki 399 auklėtinių, 44 įstaigose – nuo 400 iki 900 auklėtinių. Dar kelios įstaigos tikslina dalyvių skaičių.

Jauniausias masinės mankštos „Augsiu aktyvus 2011″ dalyvis yra iš Šilutės lopšelio darželio „Ąžuoliukas” – jam 1 metukai. Kai kuriose švietimo įstaigose kartu su auklėtiniais masinėje mankštos dalyvaus jų mokytojai bei kiti darbuotojai. Vyriausiam masinės mankštos dalyviui 77 metai.

Pasak „Iniciatyvos fondo” programų koordinatorės Ingos Smirnovienės, toks gausus dalyvių skaičius pranoko visus organizatorių lūkesčius. „Džiaugiamės aktyviais dalyviais ir esame dėkingi tiek jiems, tiek jų mokytojams už vieningumą ir norą jungtis prie masinės mankštos. Norime tikėti, kad toks aktyvus dalyvavimas masinėje mankštoje turės įtakos jaunimui palaipsniui keisti gyvenimo būdą į aktyvesnį, paskatins susimąstyti apie sveikesnę mitybą”, – sakė I. Smirnovienė.

Ji sakė, kad tarp dalyvių yra ir mokymo įstaigų, kuriose mokosi vaikai su specialiaisiais poreikiais. „Tikimės, kad ši masinė mankšta, kad ir trumpa, paliks kiekvienam jos dalyviui nors mažą įspūdį, o kai kuriuos paskatins gyventi aktyviau ir sveikiau”, – sakė I. Smirnovienė.

VšĮ „Iniciatyvos fondas” organizuojamos programos „Augsiu aktyvus 2011″ dalyviai taip pat pildo „Pažadų gyventi aktyviai sąrašą”, kurį kiekviena įstaiga savanoriškai pasikabins savo patalpose ir su savo auklėtiniais pažadės jo laikytis. „Pažadų gyventi aktyviai sąraše”, kurį mokykla, gimnazija ir darželis nutaria taikyti pas save, mokinių pažadai į darželį, mokyklą arba gimnaziją bei namo eiti tik pėsčiomis, be rimtos priežasties nepraleisti nei vienos kūno kultūros pamokos, ne mažiau kaip 3-4 kartus per savaitę laisvalaikiu žaisti judrius žaidimus, stengtis ne mažiau nei 1 val. kas dieną pabūti gryname ore, pasirinkti bent vieną iš sportavimo būdų (bėgiojimas, plaukimas, važiavimas dviračiu, krepšinis, futbolas ir t.t.) ir reguliariai juo užsiimti. Mokiniai taip pat noriai pažada stengtis aktyviai dalyvauti savo klasės, mokyklos, gimnazijos ar bendruomenės klausimų sprendime, nebūti abejingi juos supančiai aplinkai, sužinoti kasdien kažką nauja.