Spalį iniciatyva skaičiuojama minutėmis

Spalį iniciatyva skaičiuojama minutėmis

„Iniciatyvos fondas“, įgyvendindamas jaunimo iniciatyvos ugdymo projektą „Sugauk rytojų“, spalį skelbia „Iniciatyvos mėnesiu“.

„Išreikšti iniciatyvai ir pasiryžti veikti užtenka kelių minučių, tačiau dažniausiai dairomės į kitus – ką nors turėtų daryti valstybė, politikai, įvairios įstaigos, kaimynai, tiesiog kiti. Kartais pokyčiams užtenka pozityvaus požiūrio ir didelių pastangų nereikalaujančių darbų. Tiek visu projektu, tiek „Iniciatyvos mėnesiu“ norime paskatinti jaunus žmones susimąstyti apie asmeninių pastangų galią“, – sako „Iniciatyvos fondo“ direktorė Inga Smirnovienė.

Pasak jos, spalio mėnesį projekto „Sugauk rytojų“ dalyviai – Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai yra kviečiami rengti įvairius iniciatyvos renginius. Dėmesys į visuomenės ar bendruomenės problemas gali būti atkreipiamas per minutės, valandos, savaitės ar viso mėnesio trukmės renginius.

„Sugauk rytojų“ viso projekto metu šalies moksleiviai turi galimybę pademonstruoti savo įžvalgumą ir piešiniais arba rašto darbais atskleisti pasirinktą Lietuvos ekonominę, socialinę, aplinkos apsaugos ar kultūros problemą. Jaunimo iniciatyvos projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių parlamentu ir Lietuvos moksleivių laikraščiu „Mokyklos frontas“.