Spalio 21 dieną į kolektyvinę mankštą jungsis šimtai jaunimo kolektyvų

Spalio 21 dieną į kolektyvinę mankštą jungsis šimtai jaunimo kolektyvų

VšĮ „Iniciatyvos fondas” drauge su sveikam gyvenimo būdui pritariančiais Lietuvos vaikų darželiais, mokyklomis, gimnazijomis š.m. spalio 21 dieną, 11 val. įgyvendins jaunimo fizinio aktyvumo didinimo skatinimo programą „Augsiu aktyvus 2011″ – bus siekiama su kuo didesniu būriu ugdymo įstaigas lankančių vaikų sudalyvauti kolektyvinėje mankštoje. Ji bus surengta ugdymo įstaigose tuo pat metu.

“Augsiu aktyvus 2011″ programos tikslas – atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo būtinybę, jo stoką tarp jaunimo ir pasekmes, paskatinti jaunus žmones keisti nejudrų gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį.

Pasak „Iniciatyvos fondo” programų koordinatorės Ingos Smirnovienės, praėjusią savaitę prasidėjusi dalyvių registracija vyksta labai aktyviai. „Vos per pirmąsias registracijos dienas prie kolektyvinės mankštos prisijungti pareiškė norą daugiau kaip 60 Lietuvos ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigų, kuriose mokosi per 10 tūkst. vaikų. Kaip rodo socialinės iniciatyvos programas jau penkerius metus inicijuojančio „Iniciatyvos fondo” praktika, dalyvių skaičius pasiekia maždaug penktadalį kviestųjų dalyvauti, o tai šių metų programoje reikštų kelis šimtus ugdymo įstaigų kolektyvų.

„Rengti sveiką ir aktyvią gyvenseną propaguojančią akciją mūsų fondą paskatino liūdna sveikatos statistika ir mūsų pačių pastebėjimai – šiuolaikinėms technologijoms neabejingas jaunimas mažai juda, dažnai maitinasi nepilnaverčiu maistu, medikai fiksuoja vis jaunėjantį sergančiųjų senatvinėmis ligomis amžių. Siektinas rezultatas – ne ligų gydymas, bet jų prevencija, o judėjimas – viena iš prevencijos formų. Kviesdami į masinę mankštą tuo pat metu visose mokyklose ir šveitimo įstaigose norime parodyti, kad mankšta yra ne tik naudingas, bet ir linksmas užsiėmimas, ypač, kai mankštiniesi būryje, su draugais”, – sakė I. Smirnovienė.

Spalio 21 d., 11 val. įvyksianti kolektyvinė mankšta turėtų būti ne trumpesnė kaip 5 minutės, o jos sudėtingumas parinktas pagal įtaigą lankančių vaikų fizinį pasirengimą ir amžiaus grupes. „Yra mokyklų, kuriose prie kolektyvinės mankštos prisijungs visų klasių auklėtiniai, jos planuoja ją surengti stadionuose, o esant blogam orui – mokyklos sportų salėse”, – sakė I. Smirnovienė.

Prie kolektyvinės mankštos prisidėjusios įtaigos bus kviečiamos su savo auklėtiniais aptarti siekiamą tikslą ir prižadėti vieni kitiems jo laikytis bent vienerius metus, pvz., bent 30 minučių per dieną pabūti gryname ore, stengtis nepraleisti kūno kultūros pamokų, bent 5 minutes ryte skirti pasimankštinimui ar kt.

Programos partneriai – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vaikų ligoninė, VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų filialas, informaciniai partneriai – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, dienraštis „Lietuvos rytas”. Programą finansuoja investicijų bendrovė „Invalda”.

Apie „Iniciatyvos fondą”

Viešoji įstaiga „Iniciatyvos fondas”, organizuodama įvairias programas siekia skatinti socialinę iniciatyvą. Programos daugiausia paremtos žinių lygio kėlimu, lavinimu. „Iniciatyvos fondą” 2007 metais įsteigė investicinė bendrovė „Invalda”.

Apie „Invaldą”

„Invalda” – 1992 metais įkurta investicinė bendrovė, kurios tikslas – orientuojantis į ilgalaikį stabilų augimą, sėkmingai vystyti veiklą bei užtikrinti finansinę grąžą akcininkams. Didžioji dalis „Invaldos” grupės veiklos šiuo metu vykdoma Lenkijoje ir Lietuvoje. Nuo 1995 m. gruodžio 19 d. AB „Invalda” akcijos kotiruojamos tuometinėje Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje. 2008 m. sausio 1 d. bendrovės akcijos įtrauktos į NASDAQ OMX Vilnius Oficialųjį prekybos sąrašą.