Studentams ir moksleiviams – jų išsvajotos knygos ir leidiniai

Studentams ir moksleiviams – jų išsvajotos knygos ir leidiniai

Baigtas viešosios įstaigos „Iniciatyvos fondas“ organizuotas konkursas vyresnių klasių moksleiviams ir aukštųjų mokyklų studentams, kurio dalyviai galėjo gauti mokslams ar asmeniniam tobulėjimui skirtų knygų, leidinių ar žurnalų prenumeratų.

Iš viso buvo gauti 325 prašymai, iš jų bus patenkinti beveik trys ketvirtadaliai (241). Viskas, ką reikėjo padaryti moksleiviams ar studendams – trumpai pateikti argumentus, kodėl knyga ar leidinys reikalingas.

„Džiaugiamės, kad gavome prašymų ne tik iš didžiųjų miestų, bet ir rajonų mokymosi įstaigų moksleivių. Daugiausiai tarp atmestų prašymų yra grožinės literatūros – dažniausiai pritrūko argumentų, kad knyga gali pasitarnauti savišvietai“, – sakė „Iniciatyvos fondo“ projektų koordinatorė Kristina Papinigienė.

Iš viso moksleiviams ir studentams bus išsiųstos 159 nori knygos, 77 prenumeratos, 2 elektroninio leidiniai, 2 atlasų bei vienas kompaktinis diskas.

Daugiau kaip pusė (52%) knygų, kurios bus nupirktos, reikalingos mokslams (biologija, chemija, istorija), 48% savišvietai  (psichologija, filosofija, kūno kalba, dailė).

Tarp prenumeratų populiariausias „Iliustruotasis mokslas“ ir „Iliustruotoji istorija“ (57%)  bei „National Geographic“ (14%), 29% – specializuoti leidiniai.

Viešoji įstaiga „Iniciatyvos fondas“, kurią 2007 m. įsteigė viena didžiausių investicinių bendrovių Lietuvoje „Invalda LT“, siekia skatinti socialinę iniciatyvą, organizuojant įvairias programas atskiroms visuomenės grupėms.