Programa 2010

Patys geriausi mūsų darbai yra tie, kuriuos dirbame gera valia ir su įgimtu polinkiu. (Š.Monteskjė)

Socialinės iniciatyvos programa „Sugaukime rytojų 2010“

Atsakomybė už save, savo artimą ir aplinką geriausiai formuojasi, kai yra galimybė pačiam parodyti iniciatyvą ir kurti savo rankomis bei širdimi. Šių metų socialinės iniciatyvos programa „Sugaukime rytojų 2010” siekiama paskatinti Vilniaus mokyklas ir bendruomenes imtis paprasto veiksmo ir pasodinti medelį jų pačių mokykloje ar gyvenvietėje.

Programos tikslas: 2010 m. socialinės iniciatyvos programos tikslas – papuošti naujais medeliais Vilniaus vidurinių mokyklų ir gimnazijų teritorijas, skatinti jaunų žmonių (moksleivių) ir miesto bendruomenių atsakomybę ir rūpestį gamta, mokyti prižiūrėti aplinką.

Kas gali dalyvauti: programoje „Sugaukime rytojų 2010” kviečiame dalyvauti Vilniaus miesto mokyklas, gimnazijas, taip pat bendruomenes, kurios norėtų papuošti savo aplinką. „Iniciatyvos fondas“ užsiregistravusiems dalyviams nupirks medelių, taip pat parūpins būtiniausių priemonių: kastuvų ir pirštinių.

Programos trukmė ir etapai: programa truks nuo 2010 m. rugsėjo iki 2011 m. balandžio mėn. Medelių sodinimas numatomas š. m. spalio mėn., vėliau bus organizuojami šviečiamieji renginiai: priklausomai nuo amžiaus moksleiviai yra kviečiami rašyti rašinius aplinkosaugos temomis, kurti eilėraščius, rašyti laišką pasodintam medeliui, piešti. Prasidėjus pavasariui medelius kviečiame aplankyti, įvertinti, kaip jie prigijo ir peržiemojo, stebėti jų pumpurus. Visus dalyvius taip pat kviečiame fotografuoti medelio sodinimą ir jo kaitą skirtingais metų laikais. Sulaukęs daugiau darbų, „Iniciatyvos fondas“ surengs parodėlę.

Programos partneriai ir bičiuliai: programos metu numatoma aktyviai bendradarbiauti ir konsultuotis su Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus miškų urėdija ir jai priklausančiomis girininkijomis. Informacija apie programą bus nuolat pateikiama „Iniciatyvos fondo“ tinklalapyje taip pat žiniasklaidoje.

Programos statistika
Medžio sodinimas
Įdomi informacija