Programa 2016-2020

Jei nori ką nors pasiekti, baik kalbėti ir pradėk veikti. (Walt Disney)

Kartu kurkime pozityvią Lietuvą: iniciatyva „Pozityvus dienoraštis“

Pozityvių ir reikšmingų dalykų visuomenėje nutinka kasdien, tereikia stabtelėti ir apsidairyti. Pozityvus pavyzdys ir geroji žinia tegul nelieka nepastebėti.

Tačiau ar tikrai šių dienų herojai yra tie, apie kuriuos rašo laikraščiai ir internetas? Žiniasklaidoje vyraujančios blogos naujienos turi neigiamos įtakos žmogaus psichikai, pasaulio matymui, galiausiai, ir visos visuomenės gyvenimo kokybei. Nors informacijos pertekliaus negatyvumo laikais neišvengsime, visgi kiekvienas asmeniškai sąmoningai galime kontroliuoti, kiek ir kokios informacijos vartojame. Būtent dėl to reikia pastebėti viešojoje erdvėje pasirodžiusias pozityvias žinias ir dalytis jomis su aplinkiniais.

Projekto „Pozityvus dienoraštis“ tikslas – atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į visuomenėje vykstančius gerus pokyčius ir mūsų visų pasiekimus, kurie bendrame naujienų sraute neretai lieka nepastebėti. Projektu buvo norime keisti žmonių mąstymą ir padėti jiems galvoti pozityviai, įkvėpti sektinu pavyzdžiu, mažinti neigiamų naujienų skaičių.

Mes nufilmavome 1000 teigiamą žinią skleidžiančių istorijų, kurios įkvėpia žmones matyti gėrį. Tikime, kad pastangos dalytis gražiais ir gerais dalykais tikrai prisidės tiek prie trokštamos vidinės ramybės, tiek atneš džiaugsmo ir į kito žmogaus širdį. Yra daug dalykų, ką galime padaryti, bet pirmiausia – pradėti nuo savęs ir kalbėti apie tai, kas gera.

Mes tikime, kad visuomenė sąmoningėja ir daugėja tų, kuriems rūpi. Tad kviečiame rinktis šį kelią ir mažais žingsneliais keisti savo kasdienybę pastebint joje vis daugiau gerų dalykų ir net nepastebėsime, kai atsisukę atgal pamatysime, – viskas pasikeitė, nors, atrodo, nieko neįvyko.

„Pozityvus dienoraštis“ – tai virtualūs mūsų pasiekimų namai, pasakojantys apie žmones, kurie savo darbais skleidžia šviesą. Atsidavimas kitam, tikėjimas, kad net vienas gali pakeisti pasaulį – tai yra esminės vertybės, įkvepiančios reikšmingiems laimėjimams.

Projektas „Pozityvus dienoraštis“ įgyvendintas VšĮ „Iniciatyvos fondas“ iniciatyva.

Išsamiau apie projektą „Pozityvus dienoraštis“ skaitykite čia: http://pozityvu.lt. Čia žiūrėk ir skaityk tik tai, kas pozityvu, gera ir įkvepia!